Čtenářský nepravidelník

Eskejp: Po cestě do kanclu si čtu o útěku z kanclu

IMG_20170608_135735 „Proč si proboha čteš o práci v kanclu?“ zeptala se mě kamarádka.

A odpověď je velmi jednoduchá – protože je to dobrý! A ve většině případů vlastně i přesnej popis života v krabici jménem kancl.

Také milujete knihy, kde v postavách poznáte nejen sebe, ale i svoje okolí? Pak vám garantuji, že v Eskejpu najdete snad všechny svoje kámoše, možná i rodiče a prarodiče, učitelky, kolegy, svoji želvu, taky tu sousedku ze třetího patra, sebe a nedejbože své děti.

Jirka Charvát napsal úžasnou věc. Takovou, že už u čtvrtého (ano, skutečně jsem to počítala) odstavce jsem se v tramvaji začala smát nahlas. Takovou, kterou si dáte na noční stolek, abyste, až na vás příště přijdou chmury, měli možnost se od srdce zasmát. Takovou, že byste nejraději vlítli do knihkupectví a koupili hned deset dalších, protože si rádi čtete ve vaně a co když vám ta knížka spadne a rozmočí se!

A že chcete vědět, o co tam jde? Inu, Michal Majer je takový vcelku normální týpek – je mu třicet, právě dostal kopačky a snaží se přežít v kanceláři, kde náplní jeho práce je zvažování, jestli rozuměl dobře a objednávka opravdu zní 2.000 USB disků ve tvaru penisu, a poslouchání věčně zhuleného grafika Pixela a pár dalších lidí. No… A to je vlastně vše.

Samozřejmě, že není. Jde prostě o to, že být zavřený v kanclu může být docela nuda, ale záleží na tom, jak k tomu přistoupíte. Černý humor, absurdita, neskutečné situace, do kterých se Michal dostává díky své bezprostřednosti, a které, když se na to člověk podívá zpětně, se vážně můžou stát – to je celá kniha. Skvělý příběh, skvělé hrátky s češtinou… Co víc si přát?

A abych citovala Listera: Uděluji pět a půl pračky Whirpool! Značka vítězů.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s