Zápisky z biografu

Wonder Woman: Gal Gadot chci za ženu

Tak konečně jsem měla čas, chuť a dostatečné zdraví na to, abych šla do kina na tenhle trhák roku.

Wonder Woman
Official movie poster by Concept Arts.

Shrnu to – nemohla jsem se odtrhnout, několikrát mi vyschla pusa i oči, jak jsem je měla doširoka otevřené (naráz, jak jinak) a bojující Amazonky jsou k sežrání. Jsem hrdá na to, že jsem žena.

A teď pro ty, co to už viděli, nebo jim nevadí znát můj názor na jednu ze závěrečných scén filmu:

Mimochodem – taky vás ty Amazonky tak vzaly? Tak pružný, elegantní a silný ženský jsem snad v životě neviděla. Je to vlastně další motivace k tomu pořádně cvičit a stát si za tím, co dělám.

Ale pojďme zpátky k recenzování – film je nabitý akcí možná až moc. Závěrečný souboj byl zdlouhavý a nezáživný, na rozdíl od úvodní scény boje na pláži. I scéna na frontě a ve vesnici byla výborná, ale ten konec… Film má 141 minut, což není zrovna málo, a zadek mě začal bolet až při tom závěru. No a to je znamení, že už chce jít pryč. A moje hlava chtěla taky.

Co však musím skutečně vyzdvihnout, je do DC vkrádající se humor. Vždycky mi přišlo, že se soustředí hlavně na souboj dobro x zlo a vtipů je ve filmech tak tři špetky maximálně. Oproti tomu tady je to téměř plná hrst a já jsem se zasmála i nahlas. A to mi nevadilo (ačkoliv můj smích asi úplně nepotěšil ostatní návštěvníky kina). Je možné, že do jiných DC filmů by mi to úplně nesedlo, nevím. To ukáže čas…

No a poslední bod programu – herci. Zmíním jenom jednu jedinou osobu, ostatní výkony mě úplně nezaujaly, ničím se podle mě nelišily od jakýchkoliv dalších výkonů těch herců. Takže na závěr přidávám jen pár zamilovaných blábolů o… Gal Gadot (to je překvapení, co?). Nenapadá mě nikdo ze současných hereček, kdo by mohl Dianu Prince vystihnout líp. Tahle nádherná bohyně (ano, Diana Prince je polobohyně, u Gal však nastupuje na řadu plnohodnotné božství), která je mimochodem ze čtvrtiny Češka, byla sice za doby své vlády jako Miss Israel tintítko, ale teď… Teď je to dokonale osvalená, absolutně dechberoucí Amazonka. Perfektní volba. I když mi přišlo, že střídá jen dva výrazy – naštvanej a zmatenej – stejně se mi její výkon líbil nejvíc. Psát výkon dvakrát za sebou v jednom odstavci je pěkně ubohý výkon, ale co mám dělat. Výkon.

Celkové hodnocení? Do kina bych na to znovu nešla. Budu si několikrát za sebou přehrávat bitvu na pláži, stáhnu si soundtrack a podívám se na outtakes a bloopers. A svoje už poměrně staré tričko Wonder Woman rozhodně nevyhodím.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s