Vytaženo z deníku

Metronome Festival Prague 2017

Davy lidí, vedro k padnutí a spousta muziky. Typický letní festival. Metronome se v tomhle vážně nelišil. Takže o čem psát? No, jen vám chci pustit svoje nový objevy. Jo a Sting byl super, ale to se dalo čekat…

Program
Abyste pochopili můj systém – na co chci jít, to zakroužkuju. Na čem jsem byla, to přeškrtnu… A co miluju, to je snad jasný, ne?

Vezmeme to pěkně popořadě:

Ester Rada

Během hodinového setu téhle izraelské zpěvačky (a její krásné kolegyně basačky) jsem slyšela nejen její úžasný hlas, ale i téměř všechno, co není rock, metal a punk. Kousky jazzové, r’n’b, nějakej ten funk… Ideální do letního odpoledne, když má člověk chuť tančit.

The Pretty Things

Trocha starého dobrého britského rock’n’rollu. Víc ani není potřeba psát.

The High Corporation

Zvláštní hudební směs soulu, elektroniky, hiphopu… Je to páté přes deváté, a přesto to nejenom neštve, ale dává dokonalý smysl. Prostě The High Corporation.

Shells

Něžný hlásek, příjemné vibrato a rozkošná melodie. Napadá mě u toho jediné – chci někde na louce tancovat bosá. No řekněte sami – není tohle prostě léto?

Alice Pheobe Lou

Tahle drobná blondýnka bez kytary, kterou jí zvládli Air Berlin během letu Berlín – Praha ztratit, ale zato s kytarou, kterou jí na Metronomu někdo půjčil, bude vaše letní láska. Pokud teda milujete křehce vypadající sprosté písničkářky. Hudba skvěla, plná příběhů a pravdy, ona tak roztomile vulgární, že jsme po jejím koncertě zůstali ještě deset minut sedět a jen tiše vstřebávali ten zvláštní druh energie, který ze sebe vydává… A nebyli jsme zdaleka jediní. Líbilo? Tak přihodím malý tip: jestli se pohybujete v Berlíně, Alice na svém FB uvádí, ve které ulici zrovna stojí a zpívá o tygrovi a delfínovi.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s