Zápisky z biografu

Nocturnal Animals: na jeden nádech

Psychologický thrillery miluju. Je to jedna z mých zvrácených zábav. Když se chci doma podívat na film, vyberu něco, co už znám, nebo novej psychologickej thriller. Žádný jiný novinky si nepouštím.

nocturnal-animals-banner-poster-1473972277.jpg
Official movie poster

Jestli chcete napětí, nepochopení i ryzí znechucení (Aaron Johnson je tady skutečně odporný), pusťte si Noční zvířata. Ten film s vámi udělá přesně to, co miluji – po skončení filmu budete v nejlepším případě pár desítek minut přemýšlet, proč to skončilo, jak to skončilo. V tom horším budete jako já – zůstanete sedět a budete koukat s otevřenou pusou a vyvalenýma očima. Nakonec rozhodíte rukama, konečně se nadechnete (vážně jsem měla pocit, že jsem to zvládla na jeden nádech), vstanete a půjdete domů/do sprchy/kamkoliv, kam zrovna budete potřebovat. Ale ještě pár dní vám film zůstane v hlavě.

Jake Gyllenhaal je prostě dobrej. K tomu není co dodat a snad se o tom ani nedá hádat. Navíc v tomhle filmu mi svým výkonem připomněl jeden z mých nejoblíbenějších filmů, snímek, ve kterým jsem Jakea poprvé zaregistrovala a který neustále všem doporučuji – Donnie Darko. Ta odhodlanost, zároveň ale rozpolcenost v tónu knihy a tónu komunikace se Susan, ta pevná vůle něco vyřešit – to je přesně to, co miluji. A k tomu tu zamotanou zápletku a pocit „co to vlastně vůbec všechno znamená?“

Amy Adams je jedna z hereček, které mě neskutečně fascinují – v jedné roli bych ji zabila a v další bych se před ní klaněla. Jak může mít člověk neustále takhle protichůdné výkony? V Nočních zvířatech se mi ale líbila – asi proto, že neustále nejuchala, ale naopak byla zádumčivá a zabraná do četby.

A záporák? Aaron Johnson? Skvělý výkon, fakt skvělý – to je antagonista, jak má být. Tak děsivý, tak odporný, tak slizký… Málokdy mívám ze záporáků výraz znechucení (který mám mimochodem i teď, zatímco se tyhle myšlenky snažím nějak zformulovat a moc mi to nejde), nicméně v tomhle případě jsem se ksichtila snad od první chvíle, kdy se objevil na scéně.

Napsat recenzi na Nocturnal Animals je sice dobrý nápad, ale asi ne úplně proveditelný. Alespoň v mém případě. Protože herci super, kamera taky, všechno ok – ale proč? PROČ? Proč by tohle někdo někomu dělal?

Jo, jasně, protože je to psychologickej thriller… ale proč???

Jednu teorii bych měla. Otázkou je, zda je správná nebo ne.

A celkové hodnocení?

Jen abych si potvrdila nebo vyvrátila svoji teorii, proč vlastně to všechno, do seznamu úkolů si připisuji „pustit znovu Nocturnal Animals“.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s