Vytaženo z deníku

Prubnout fotoknihu? Jo a klidně ještě jednou!

Když na mě na FB vykoukla možnost otestovat fotoknihu od Saal Digital, se kterou jsem dosud neměla žádné zkušenosti, napřed jsem nad ní mávla rukou. Ale reklama byla neoblomná, takže jsem neodolala ani já. Proč taky ne, když vám vlastně zaplatí určitou část produktu. Díky mému nápadu a mým oblíbeným rozměrům knížek jsem tak fotoknihu měla zadarmo i s dopravou (kterou tu vážně recenzovat nebudu, ale občas by pánové z té přepravní společnosti potřebovali nabančit).

DSC_0966

Vzít do tašky fotoknihu je rozhodně lepší, než když s sebou člověk tahá tablet, neustále hlídá, aby byl nabitý a aby tam byly skutečně všechny fotky. Pokud chcete tuhle zkratku – prostě vyberete několik vašich nejlepších fotografií a necháte si je vytisknout do knihy, kterou pak nosíte všude s sebou – využít, čeká vás nejprve několik kroků.

Prvně si musíte stáhnout program SaalDesigner, který je vlastně dost primitivní, intuitivní (bože, to slovo se těžce píše) a přehledný. Jednoduše odklikáte vaše požadavky a můžete „nalejvat“ fotky do formy. Vyberete si, zda chcete použít šablonu nebo ne, případné popisky u fotky, vlastně úplně všechno. Pak si to necháte programem zkontrolovat. Tady doporučuju si pamatovat, co kde máte, já si nechala programem zkontrolovat a smazalo mi to tři fotky, což uplně nevím proč, ale určitě to byla nějaká moje pitomá chyba (jako vždycky). No a kliknete na objednat. Jednoduché jako facka.

Já se z původního plánu – tvrdá vazba, portfolio – dostala v průběhu programu k měkké vazbě a takové směsici fotografií a textu. Koneckonců, když už to testuji, tak pořádně, ne? Vznikla mi moje malá černá. Malých černých šatů mám ve skříni několik, u našich mám malé černé kotě, tak proč nemít malou černou fotoknihu…

 

U měkké vazby není tolik možností, které můžete zvolit, ale to vůbec nevadí. Povrch celé fotoknihy je matný, ale otisky prstů na něm zůstávají. Ve stínu samozřejmě vidět nejsou, ale na slunci je to stejné, jako když se dotknete telefonního displeje. Jen vám do očí nehází prasátka.

Tisk je ovšem hodně kvalitní, a to jak fotek, tak textu. Barvy jsou reálné, což je za mě hodně velký plus – už se mi párkrát stalo, že jsem se těšila na vyvolané fotky (fotím digitálem i analogem) a x jich mělo jinak barvy, než mělo mít. Taky, co se týče analogu, mi občas některý fotky vůbec nepřišly, přestože na filmu bylo vidět, že tam něco bylo vidět (ach, ta slovní zásoba). No nic, pojďme to uzavřít.

DSC_0949
Moji nejlepší přátelé

Celkově jsem z fotoknihy docela nadšená (a můj spolubydlící taky) – až na ty otisky prstů. Otázkou je, jak dlouho kniha při občasném používání – nošení s sebou na schůzky a prolistování – vydrží v tomhle stavu. To ukáže až čas.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s