Jádro pudla, Vytaženo z deníku

1 strojek, 3 lidi a 16 otázek: tetování

Včera jsem potetovala tři lidi (dvě holky a sama sebe). Rozhodnutí bylo naprosto jejich, já je sama upozorňovala, že to fakt ještě neumím a že nevím, jestli to tetování nevypadne nebo se nerozpije. Moje současné tetovací skóre totiž je:

 • 1 pomeranč
 • 1 banán

 

A od včerejška taky:

 • 1 Marie (já)
 • 1 Hana
 • 1 Jana

Já sama mám 22 tetování. I když jsou to povětšinou malé kousky, které splývají do sebe, pořád to jsou kousky celkem od 12 různých tatérů. Jeden z nich se mi kdysi smál, že jsem sběratelka razítek. To jsem k němu jela pro čtvrté a současně poslední tetování od něj. Čekací lhůta už se mu pak navýšila na tak dlouhou dobu, že jsem to vzdala.

Procestovala jsem za tetováním velkou část republiky a strávila jsem pod jehlou mnoho hodin. Ale jedna věc se vždycky opakuje – s každým novým tetováním, ať už je od kohokoliv a ať už je jakékoliv, přichází ta samá sada otázek a komentářů, která vždycky přichází od těch „čistých“. Něco z toho dokonce slyším i na ulici z úst cizích lidí, když projdu kolem nich. A přitom nemám tetování nijak výrazná, natož v celých plochách (zatím). Nicméně… Pojďme se trošku pobavit a zároveň si zodpovědět a okomentovat ty nejčastější, ano?

Bolí to?

Ne, vůbec, tři hodiny rytí jehlou do kůže na žebrech vůbec nebolej. Zkus se trošku logicky zamyslet – když tě někdo bude opakovaně píchat jehlou, bude to bolet? Jasně, některá místa nebolí, některá jsem skoro necítila, spíš jako by mi někdo přiložil k ruce mobil, když vibruje. Ale ano, většina míst bolí nějakým způsobem. Něco víc, něco míň, něco vůbec a něco nejvíc.Proč si takhle dobrovolně ničíš tělo?

To mi říká člověk, kterej každej den vysedává v hospodě a vyhulí krabičku cigár denně? Moje tělo není zničený pigmentem, kterej se dodává do kůže. To, že se někomu moje kůže nelíbí, neznamená, že je zničená.

Co až se ti přestane líbit?

Zatím se to nestalo, ale můžu to přetetovat, nebo třeba odstranit. Nebo se s tím prostě smířit. Co až se tobě přestane líbit tvůj nos?

A co na to říkaj vaši?

Co by. Většinou jen „Už zase?“ Je to koneckonců moje tělo.

A co až budeš stará? Co na to řeknou tvoje děti a vnoučata?

Co na to řeknou moje případný děti a vnoučata? Nic, protože je vychovám tak, aby nesoudili lidi podle toho, jak vypadaj.

Nikdy si nenajdeš dobrou práci!

Dobrou práci mám, díky za optání. Pokud pro někoho bude důležitější, co mám na ruce než to, co vážně umím, je to jeho smůla.

Nikdy bych nechodil s holkou, co je potetovaná!/To bude tak hnusný, až se bude vdávat!

Ach, bože, ne, taková chyba! Jak jsem se mohla potetovat, přišla jsem o svou životní šanci!

Tohle si teď tetujou úplně všichni!

Tak hlavně že ty máš na lokti hvězdičku, ty originále! Samozřejmě, že existují motivy a techniky, které zrovna frčí. Teď je to handpoke, před pár lety si všichni nechávali udělat watercolor tetování, no a na začátku tisíciletí to byly tribaly.

Ty jo, super kérky na stehnech… Máš něco vytetovanýho i vejš?

Ne, ale zato mám zubatou vagínu, chceš si sáhnout? Ne, vážně, jak tohle může někoho napadnout se na tohle vůbec zeptat? To fakt nemáte žádnou soudnost, nebo si myslíte, že na tohle někoho sbalíte?

Maj všechny tvoje kérky nějakej význam?

Hm, třeba tohle tetování je vzpomínkou na moji praprapraprababičku, která ke mně promluvila ve snu a sdělila mi smysl lidské existence, jen abych já mohla v klidu přežít takhle stupidní dotazy. Ano, některá z mých tetování mají nějaký hlubší význam. Ale proč bych je měla říkat někomu cizímu někde v baru?

Máš tetování, takže seš určitě feťák nebo děvka.

Nejsem ani jedno. Nesoudím lidi podle toho, jak vypadaj, narozdíl od tebe. Já mám jen tetování, to se může odstranit/přetetovat/schovat pod dlouhej rukáv. Ty seš debil. To pod oblečení neschováš.

Za chvíli bude originální tetování nemít!

Good for you. Já, stejně jako většina potetovanejch, budu spokojená i neoriginální.

Můžu si sáhnout?

Jo, jasně, a můžu si já sáhnout na tebe?

Počkej, to je fakt tetování? A víš, že to je na furt?

Né, vážně??? Panebože, co jsem to udělala!

Kolik mě bude stát, když budu chtít potetovat celý záda od tatéra XY?

Počkej, překreslíme si moje tetování za litr na tvoje záda, pod to znova a znova, až budou celý tvoje záda pokrytý, pak to sečtem, vynásobíme, zlogaritmujem, použijem trojčlenku a voilà! Nevím. Možná by stálo za to zeptat se přímo toho tatéra.

Ty seš určitě hodně drsná!

Ani náhodou. Píšu básně, nesnáším injekce, bojím se spousty věcí a lidí, brečím i při čtení knih a ještě víc u dětských filmů typu Jak vycvičit draka.

 

11 komentářů: „1 strojek, 3 lidi a 16 otázek: tetování“

  1. Překvapivě ne, v mém okolí nejčastěji pochází z úst mých vrstevníků. Což je přesně to, co mi neleze do hlavy – jak mohou lidé v mém věku uvažovat úplně diametrálně odlišně o takový „pitomosti“, jako je tetování.

   To se mi líbí

 1. Já budu mít do měsíce taky tetování, bude mě tetovat kamarád a to tetování jsme si vymyslely sami s nejlepší kamarádkou a budeme mít stejné :). Je to hrozně drobounké, do budoucna chci další tetování, už to mám vymyšlené. Ale nejdřív jen malinké na zkoušku, protože já jsem epileptik a nevím co mi to udělá (všude čtu že s epilepsií se tetovat nesmí) a kamarádka omdlévá i když veterinář pichá injekce jejímu králíkovi :D. Tak uvidíme jak to dopadne. Každopádně já se těším. Tetování chci už od malinka. A upřímně je mi jedno co si bude kdo myslet. A až se mě někdo zeptá jaký to má význam, tak mu řeknu, že kdybych mu to řekla, musela bych ho pak zabít :D.

  https://marbets.wordpress.com/

  To se mi líbí

 2. Skvělý článek, pobavil, ale zároveň mi přijde i smutný, že někdo má tendenci se pořád na takovýhle (pro mě) stupidní otázky ptát. Já sama tetování nemám, ale už jich mám několik vymyšlených, jen potřebuju sebrat všechno svoji odvahu a prostě se objednat 🙂

  To se mi líbí

 3. Neskutočne dobre si to napísala 😀 😀 A tie vtipné hlášky ma dostali 😀
  Ja mám síce len jedno tetovanie na členku, ale chcela by som ďalšie. No môj snúbenec je z kategórie „Ničíš si telo!“ 😀

  To se mi líbí

 4. Mně se strašně líbí handpoke tetování od Duhovky, to je prostě dokonalost ♥ Postupem času bych si taky chtěla něco vytetovat, něco malého s velkým významem! 🙂
  A ty otázky mě dostaly 😀 Když jsem tak mezi řečí prohodila, že bych jednou chtěla tetování, hned se strhla lavina : „a víš, že to máš do konce života“ a vlastně všeho toho, co jsi vypsala 😀 Skvělý článek!

  To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s