Vytaženo z deníku

V čem bude rok 2018 jiný?

Není mi ještě ani třicet a prošla jsem si spoustou těžkých věcí. Takových, které bych nepřála ani největšímu nepříteli – tady je ovšem ten problém, že nepřítele nemám, natož největšího, a nepřeji nikomu nic špatného. Vždy jsem si říkala, že to nejhorší už jsem si prožila. Jenže i tuhle myšlenku musím přehodnotit – mám za sebou doslova nejhorší rok mého dosud relativně krátkého života.

Rok 2017 mi sázel jednu zlou věc za druhou. Potácela jsem se nad propastí častěji než kdykoli jindy, onemocněla jsem, fyzicky i psychicky tento rok zakončuji v absolutní vyčerpanosti. Nevím, jak dál. Drží mě vlastně jen fakt, že horší už to být nemůže.

Ve své podstatě nebylo to zlo tak úplně špatné – moje nemoc ukončila spoustu přátelství, která ne že by byla přímo toxická, ale nebyla ani nejlepší. O lidech, kterým třikrát řeknete, že vážně nikam nepůjdete, protože jste moc unavení, a oni jsou na vás akorát naštvaní, nelíbí se jim, že jim říkáte pravdu, o těch lidech se přece nedá říct, že by byli vaši přátelé…

Zbudou vám pak ti, kteří vás prostě přijali. Ti, kteří pochopí, že když přijedete na víkend a jdete odpoledne na dlouhou procházku, skutečně musíte jít v deset večer spát. A nejsou otrávení, jen se usmějí, dají vám do ruky peřinu a na tvář pusu na dobrou noc. O tom přátelství je – je to o lidech, poutu a porozumění. A vzájemné vděčnosti. A s těmito lidmi já vcházím do nového roku.

Rok 2017 skončil, nebyl slavný, a nebyl ani dobrý. Rok 2018 slavný bude! Mám dva velké plány, za kterými si prostě půjdu. Na jeden z nich se připravuji už přes rok, pracuji na něm pomalu, ale jistě. A vyjde. Druhý z nich je rozhodnutí sice nedávné, ale splňuje mi dlouholetou touhu, která se sice částečně splnila, ale ne úplně. Její úplnost nastane na konci roku 2018, kdy konečně zvednu kotvy. Nebo spíš kotvu, ale zato doslova – mám ji totiž vytetovanou.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s