Zápisky z biografu

The End of the F***ing World: psychopat a vyvrhelka na cestě pubertou

Poslední dva roky trávím spoustu času nad seriály a filmy. Viděla jsem nespočet dokumentů o všech možných věcech, prožila jsem kvanta filmových životů a seriálových romancí. Pak jsem ale viděla tenhle trailer a věděla jsem, že tohle je něco, co skutečně musím propásnout.

Sedmnáctiletý James je přesvědčený, že je psychopat. Už od dětství má zálibu v mučení a zabíjení zvířátek. Jenže každé hobby se musí někam posunout – a v tom jako na zavolanou přichází na scénu Alyssa. Drzá, sprostá a ještě ke všemu se s ním začne bavit („I’ve seen you skating. You’re pretty shit.“ „Fuck off.“). A je jasno – bude z ní jeho první oběť. Jenže ono to nebude tak jednoduché, Alyssa se totiž rozhodne utéct z domova. A od Jamese čeká, že půjde s ní. Tak odloží její vraždu – přece jenom zabít ji může kdykoli…

The End of the F***ing World
©Netflix

To je (až na vynechání té části, kde Alyssa oznámí Jamesovi, že si večer přijde pro cunnilingus) víceméně vše, co se odehraje v prvním díle tohohle skvěle temného seriálu. V následujících sedmi dílech se dozvíte vše, co potřebujete vědět. Stane se všechno, co se stát může, a vy se budete smát, divit a bát, někdy všechno najednou. Nastanou i chvíle, kdy budete zkrátka jen sedět a slzy vám potečou po tvářích. Seriál zkrátka zvládne do velmi krátkého času nacpat neskutečné množství zápletek, které vzápětí rozmotá, a navíc to nepůsobí vůbec přecpaně.

Série obsahuje pouhých osm dílů po cca 20 minutách, takže na binge-watch (pro neznalé tohoto termínu – zhlédnutí celého seriálu v tomto případě v průběhu asi tak za dvě a půl hodiny – zkrátka zalezete do postele a nevylezete, dokud seriál neskončí) naprosto ideální záležitost. A já vám to vřele doporučuji. Tedy pokud máte poněkud temnější smysl pro humor.

Zatím je venku jen první série. Druhá je přislíbena. Kdy se ale budeme moci zase vnořit do tohohle temnýho světa britských puberťáků? To se zatím neví. Vzhledem k tomu, že natočit a sestříhat první sérii trvalo půl roku, teoreticky by to mohlo být třeba už v létě. Ale je to jen teorie…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s