S krosnou na zádech, Vytaženo z deníku, Zloland

Jak se žije na Zlolandu IV – Práci nemám, frisbee ano

Někde v podvědomí jsem měla ukrytou myšlenku, že po stěhování půjde všechno nádherně a už nebudu muset nic řešit. V novém pokojíčku jsem přes týden, větší část z té doby jsem ale ležela v posteli s obří rýmou, která mě potká vždy, když se rychle změní počasí.

Hledání práce

Už z Česka jsem rozeslala e-maily asi 20 tetovacím studiím v Christchurch s otázkou, zda nehledají někoho na pár hodin denně na recepci nebo úklid. A s mým životním příběhem. Odepsali ze tří míst a všechno to prý jsou rodinné podniky a nikoho cizího do svých kruhů nepouštějí. Takže jsem si řekla, že zbytek zkusím vyřešit až na místě.

Jenže napřed se musí vyřešit daňové číslo a číslo účtu. Pak jsem si pro jistotu našla jiné bydlení a dostala rýmu, takže jsem zalezla se zázvorem do postele. Po dni a půl odpočinku mi najednou psal kamarád, že pokud chci práci u něj v hotelu, musím se tam stihnout otočit ještě ten den. Tak jsem sbalila krabici kapesníků, vytisknutá CV a vykoukla na terasu. Naštěstí tu byl na zahradě Tomáš, který zrovna neměl co dělat a dovezl mě do centra. Na Zélandu totiž mají auto všichni. Kromě mě. Já nemám ani řidičák…

cestování
Když někam potřebuji, jdu pěšky, nebo mě vozí kamarádi. Třeba takhle tzv. „na prasáka“.

Nervózně jsem vkročila do luxusnějšího hotelu, kde za recepcí stál jeho manažer. Pořád ještě jsem si nezvykla, že musím mluvit anglicky a (to hlavně) že někdo mluví anglicky na mě. Asi to bude i tím, že jsem pořád mezi Čechy. Nicméně jsem se manažerovi představila a čekala jsem pohovor. Místo toho mi byl do ruky vložen formulář a propiska. Prý zavolají na případné interview v průběhu příštího týdne.

Jenže já si mezitím uvědomila, že za recepcí není židle a že bych musela osm hodin denně stát. Což se mi tak úplně nechce – stát celý den na jednom místě a ještě se u toho usmívat na hosty.

Kousek od hotelu je i hostel, kam jsem rovnou zaplula. Recepční na moji zprávu, že hledám práci, ukázal za sebe, kde stál sympatický pán… A šup, hned jsem byla na pohovoru. Vypadalo to, že všechno bude naprosto v pohodě – víc hodin než poloviční úvazek, ale ne full-time, 17 dolarů na hodinu, směny pouze přes den, líbila se mu moje angličtina. Ideální práce. A Marie byla pro jistotu neideální kandidát – nakonec vzali někoho jiného.

Ten den jsem do třetice všeho dobrého zalezla i do jednoho knihkupectví. Nehledala jsem ho úmyslně, ale vzpomněla jsem si na něj, když jsem se procházela – koupila jsem si tam totiž před dvěma lety Hobita v angličtině a v krásně ilustrované obálce. Jenže vejít do knihkupectví to je pro mě jako vzít dítě do cukrárny…

 

Sice jsem životopis odevzdala, slečna za pultem mi ale řekla, že pravděpodobně z toho nic nebude, že mají plno (ale že mám hezká tetování). A k tomu jsem si pořídila dvě knihy. Jsem to ale šikulka – peníze nevydělávám, jen utrácím. Ne, to bych zase kecala, něco málo jsem si už stihla vydělat tetováním.

Disc golf

A když už mi bylo dobře, vzali mě kamarádi na disc golf. Prý se hraje už i někde v Praze, ale nevím, jestli to není jen nějaká místní legenda. Hra je velmi jednoduchá (tedy alespoň v teorii) – hází se létajícím talířem na koš, čím méně hodů vám zabere hodit talíř do koše, tím líp.

Disc golf
Když vyfotíte někoho při hodu, vypadá to jako prazvláštní taneček.

Praxe, ach ta praxe! Talířem se hází podstatně jinak, než jak je na to člověk zvyklý, a v Christchurch neustále fouká vítr, takže je pro mě naprosto nepochopitelné, když kluci hází devadesát metrů jen tak. Prý se ale musím jen uvolnit a pak to půjde. No, to jsem zvědavá…

 

 

1 komentář: „Jak se žije na Zlolandu IV – Práci nemám, frisbee ano“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s