S krosnou na zádech, Vytaženo z deníku

Jak se žije na Zlolandu X – A co na skok ke klokanům?

Když je člověk tak blízko zajímavým místům, musí toho využít. A navíc si i trošku oddechnout od neustálé češtiny – jela jsem sem přeci za angličtinou a místo toho potkávám pořád jenom Čechy… Takže zatímco jsem si v prosinci dopřávala dávku třešňových bolestí břicha (naštěstí jsem třešně ujídala jen první týden), googlila jsem u toho svoje možnosti. A e-mailovala si s kamarádem. Slovo dalo slovo a…

 

Melbourne. Velké město. Pro mě, jakožto člověka, který nepije kávu, pouze velké město. Dave byl ze mě trošku zklamaný – počítal totiž s tím, že budeme vysedávat po kavárnách. Moje jediné přání bylo troška toho kulturního vyžití – koncert, výstava, cokoliv. Na Zélandu, pokud nechcete jít na Chinaski, totiž nemáte tak úplně příležitost. Je tu pár koncertů ročně (mezi nimi i již zmíněná česká… nemohu najít to správné slovo, které by vystihovalo můj vztah k této… tak vidíte), snad i nějaká ta výstava v menších galeriích. Myslím, že kulturně nejvíc žije Wellington, ale tam se prozatím usadit nechystám.

Escher

A tak mě Dave vzal na výstavu Escher X nendo v National Gallery of Victoria. Escherova neskutečná díla jsem znala, ovšem nevěděla jsem dvě zásadní věci – zaprvé jsou od něj a zadruhé jsou všechna dělaná ručně bez použití počítače. A to je vskutku věc neuvěřitelná! Kolik hodin musel strávit nad studiemi jednotlivých tvarů, aby do sebe zapadaly přesně tak, jak zapadají…

Další den jsme strávili tři hodiny na dálnici, které se dálnice dá říkat jenom díky počtu pruhů. Většinu času je přikázáno 80 kilometrů za hodinu kvůli probíhajícím opravám. V Davově rodném městě jsme strávili celý týden. Hráli jsme golf, setkávali se s jeho přáteli, šli na koncert bluesrockové zpěvačky, učili se péct croissanty, vařili guláš, šli na stand-up comedy, dozvěděli jsme se od jednoho z komiků, že jsme se s Davem seznámili při natáčení pornografického snímku v Praze, dělali oheň na pláži, plavali v oceánu, plavali v oceánu při západu slunce a plavali v oceánu v noci. Na oceán jsme koukali od rána do večera z kuchyně i z obýváku. Nádhera. Krásná dovolená.

A nakonec jsme jeli na lov klokanů, emu a koal. Jen obrazný lov. Obrazný doslova. Foťák připraven, zachytil vše, kromě klokanů – ty jsem neviděla. Zato jsem viděla wallaby, což jsou vlastně malí klokani, kteří ale nejsou klokani. Zkrátka a dobře pouze vypadají jako zmenšenina klokana.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s